formal languages

Zarządzasz zespołem? Planujesz pracę w swojej firmie? Masz do zagospodarowania wiele stanowisk pracy?

Jeżeli tak, dobrze wiesz ile czasu należy poświęć na odpowiednią organizację.

Ale co z Twoim czasem? Przecież on jest najważniejszy! Dlatego właśnie stworzyliśmy:

NAJSZYBSZE WPROWADZANIE DANYCH CZASU PRACY

WE WSZECHŚWIECIE*

*według naszego zespołu IT

Naszym pomysłem na przyspieszenie wprowadzania czasu pracy jest zastosowanie języka formalnego. Brzmi trudno? Nic z tych rzeczy! Zamiast wypełniać kilka lub kilkanaście pól wystarczy stworzyć jedna komendę, która następnie zostanie zinterpretowana przez parser i wypełni plan pracy na cały tydzień. Samo tworzenie komendy jest dziecinnie łatwe. Oto przykład.

JN1, AK2=1-5=8-16

Wpisując taka komendę planujemy dla Jan Nowaka (JN1) i Andrzeja Kowalskiego (AK2) że w dniach od 1 do 5, będą pracować w godzinach 8-16.

A teraz trochę teorii. Komenda parsera składa się z trzech części:

  • Lewa część (opcjonalna) umożliwia wybór pracowników na podstawie skróconych kodów wygenerowanych przez aplikację dla każdego pracownika. Możliwy jest wybór jednego lub wielu pracowników (oddzielonych przecinkiem). W przypadku braku tej części komenda wykonywana jest dla wszystkich aktualnie wyświetlanych pracowników.
  • Środkowa część to wybór dni, do których mają zostać wprowadzone dane. Możliwy jest wybór jednego lub wielu dni (oddzielonych przecinkiem, lub też podawanych zakresami, np. 1-10).
  • Prawa część to część odpowiedzialna za wprowadzane dane. Możliwe jest tutaj wpisanie godzin pracy (od-do), przepisanie ich z innego dnia (zarówno innego dnia aktualnie uzupełnianego pracownika, jak i innego dnia innego pracownika na podstawie kodu)oraz przepisywanie całych zakresów dni. W tej części możliwe jest też wprowadzenie kodów pracy dla danego dnia (urlop, dzień wolny itp.). Łączenie danych odbywa się przy pomocy operatorów matematycznych (mnożenie, dodawanie, nawiasy).

Taki sposób wprowadzania danych jest szybszy niż tradycyjne interfejsy. Korekta ewentualnych błędów jest możliwa dzięki usunięciu wywołanych komend lub poprawce wprowadzonej w nowej komendzie.

Język formalny jest jedynie częścią większego systemu zarządzania czasem pracy. Łączymy w nim szybkość parsera i wygodę standardowej aplikacji internetowej.

Uff, przeszliśmy przez teorię. Chcesz wiedzieć, co daje taki język formalny? Oto zalety:

  • Podobieństwo do języka naturalnego,
  • Możliwość konstrukcji skomplikowanych wyrażeń i zapisaniu ich jako szablonów
  • Podobieństwo do standardowych komend innych programów (Excel)
  • Łatwy do opanowania w zakresie podstawowych funkcji, znacząco przyspiesza pracę użytkownikowi zaawansowanemu

Szybkie przepisywanie z innych, wprowadzonych już danych

 

 

Witryna używa plików "cookies" do prawidłowego działania - głównie nawigacji. Korzystanie z witryny oznacza ich akceptację.